50 میلیون مازاد عرضه با بازار سنگ آهن چه می کند؟

50 میلیون مازاد عرضه با بازار سنگ آهن چه می کند؟

www.taminsteel.ir/show/?id=126

کد مطلب : 126   نویسنده : م. تابان شمال

ز الان تا ژوئن سال آینده 50 میلیون تن سنگ آهن به ظرفیت بازار جهانی این ماده اولیه افزوده می شود که برای قیمت آن تنها به معنای روند نزولی خواهد بود.

تامین استیل

taminsteel.ir  

نسخه ویژه چاپ

powered by : www.monazam.ir


 

تماس با ما

 

به گزارش تامین استیل به نقل از ایفنا، با این که سنگ آهن سال 2016 را با پرش آغاز کرد و از 60 دلار هم گذشت ولی بازار ضعیف شده و در حال حاضر کمتر از 10 درصد از یک ماه قبل پایین تر است.

پروژه هایی چون پروژه روی هیل استرالیا، مایناس ریو آنگلو امریکان و S11D شرکت واله برزیل در نیمه نخست سال 2017 تا 686 میلیون تن سنگ آهن به بازار عرضه می کنند. در حالی که بین ژوئن تا دسامبر 2016 این رقم 677.8 میلیون تن خواهد بود.

با افزایش عرضه قیمت ها نیز احتمالا کاهش بیشتری خواهند داشت. پروژه شرکت واله خود 20 میلیون تن سنگ آهن به بازار اضافه خواهد کرد. که همه ظرفیت تولید نیست و برای حفظ نقدینگی و رفع مشکل حمل و نقل فعلا در این سطح خواهد بود. در ابتدا قرار بود این معدن 90 میلیون تن در سال تولید داشته باشد ولی واله تصمیم گرفته تا 4 سال حداکثر 75 میلیون تن صادرات داشته باشد. کاهش تولید واله آنقدر نیست که مانع توقف روند نزولی قیمت سنگ آهن شود.

پیش بینی شده قیمت سنگ آهن سه ماه پایانی سال جاری 51 دلار و سال آینده 45 دلار هر تن سی اف آر باشد چون مازاد عرضه جهانی ادامه خواهد داشت. شاید 10 سال زمان ببرد تا این مازد عرضه رفع شود.

منبع: mining.com

ترجمه: م. تابان شمال

منبع : ifnaa.ir - ایفنا